Ana içeriğe atla

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) sosyal ve beşeri bilimler odaklı araştırma yapmak ve eğitim vermek üzere ülkemizde kurulan ilk üniversitedir. ASBÜ bünyesindeki bölgesel araştırma enstitülerinden birisi olan Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü (DOAF) Afrika ve Asya (Doğu, Güney ve Güneydoğu Asya) ülkelerine yönelik araştırmalar yapmakta, projeler geliştirmekte, konferans ve benzeri etkinlikler düzenlemekte ve lisansüstü programlar sunmaktadır. DOAF’ın vizyonu Afrika ve Asya ile ilgili uygulamalı araştırmalar yapmak, geleceğin akademik/siyasi uzmanlarını yetiştirmek ve “Güney-Güney işbirliği”ne katkı sağlamak suretiyle önde gelen bir bölgesel enstitü olmaktır.*

 

DOAF’ın Afrika Çalışmaları ve Asya Çalışmaları anabilim dallarındaki lisansüstü programları çokludisiplinli müfredatlarıyla Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim vermektedir. Ayrıca, her iki gruptaki programlarda bölge dillerini (örneğin, Arapça, Çince, Fransızca, Japonca) öğrenme imkanı sunulmaktadır.

 

Alanında öncü lisansüstü programlarımıza başvularınızı bekliyoruz.

 

* Güney-Güney işbirliği “gelişmekte olan ülkelerin mevcut kalkınma sorunlarına çözüm üretebilmek için işbirliği içinde çalışmaları”dır. (kaynak: UNDP 2012)